Zbraně

Dobrodruh

Zbraň hodící se všem dobrodruhům protože kromě výborných bojových vlastnosti zlepšuje přímo vlastnosti dobrodruha.

Inar

            Meč elfí výroby se všemi tipyckými elfými přednostmi. Je lehký a dobře se s nim zasahuje i když způsobuje trošku menši poranění.Jeho bledě svítící čepel poslouží nejednomu elfovi aby viděl v podzemí.

Hextorovo kladivo

            Mohutný palcát vyrobený snad samotným bohem. Vládne tak krutou silou že každý jeho majitel zešílí, ale zabije vše živé co mu stojí v cestě. Bohužel nepůsobí na nemrtvé.

Meč Zázraků

            Prastarý meč vyrobený snad samotnými Opon dvojčaty šprýmaři jeho účinky jsou poněkud nejasné i samotným bohům natož pak lidem. Ale jinak je to meč s výbornými bojovými vlastnostmi.

Moradinův upírobijec

            Válečné kladivo vyrobené Moradinovými kněžími na potírání nemrtvých. Má vynikající bojové vlastnosti a většinu nemrtvých po zásahu ničí.

Sebevrah

            Tento meč vyrobený z vysoce kvalitního magického kovu má díky své konstrukci jedinou nevýhodu. Neopatrný a nezkušený šermíř si s ním lehce může značně uškodit. Jinak je to ale v boji neocenitelný pomocník.

Bojovník

            Tento obouruční meč je upraven zvláště na způsobení co nejvíce zranění nepříteli jednou ránou.

Smrt

            Tato kosa byla vyrobena z nejčernější zloby a nenávisti a svému majiteli propůjčovala neobvyklé bojové schopnosti, které z něj dělaly téměř neporazitelného válečníka.

Dračí meč

            Tato mohutná šavle byla hlavní zbraní dračích jezdců. Není to zbraň unikátní protože jich bylo vyrobeno několik set, ale do dnešních dnů se jich dochovalo jen nemnoho. Svými výbornými bojovými vlastnostmi, ale mezi unikátní zbraně rozhodně patří.

Selshef

            Tato válečná sekera patřila Sidhajskému demonskému princi Seshefovi. A je nejsilnější zbraní svého démonského druhu. Jejím používáním ale může dojít ke znovuvzkříšení tohoto monstra.

Dryádí luk

            Tato mocná zbraň nepatří mezi příliš neobvyklé zbraně, ale je problém ji získat protože umírá s dryádou.

Meč slepoty

            Tento odporně bílí meč sice zbavuje lidí zraku, ale přidává jim jakýsi šestý smysl, takže na jejich bojových schopnostech se téměř nic nemění.

Ledový meč

            Tento meč většinou do tohoto světa přináší různí ledový démoni, takže by nebyl příliš vzácný, ale díky neodbornému zacházení a tomu že se rozpouští na slunci, vzácný je.

Hulkon

            Tato dýka má za úkol jedinou věc po zásahu nechat vykrvácet protivníka

Žabikuch

            Pokud si vezmete tento meč do ruky tak už celý život budete zabíjet jen různě velké žáby.

Stínový meč

            Tento temný meč upředený z měsíčního svitu a temné noci se musí hlídat před slunečními paprsky. Jinak je to meč který zaručeně zničí všechny vaše nepřátele, ale později i vás.

Hvězda severu

            Tento široký těžce ovladatelný meč byl vyroben z natolik pozitivní energií že léčí svého nositele a nemrtvé ničí na potkaní. Jeho nevýhodou je těžká ovladatelnost, ale pokud zraní tak pořádně.

Hvězda jihu

            Poslední co většina bojovníků uvidí ve svém životě pokud se postaví proti této šavli je tanec ohně na sobě.

Kartog

            Kartog je magický krystal zakutý do meče z černého kovu. Podle legend je to kamenné srdce velkého mága Kartoga, které dodává tomuto meči jeho vynikající magické vlastnost. Vzhledem k vrtkavé náladě tohoto meče ale může být jeho používání velice zrádné.

Tanečník

            Tento vynikající elfí rapír je ukázkou žertovného umění elfů. Po zásahu se na příkaz „tanči“ roztančí onen zasažený tanečník tak že nebude schopen ničeho jiného

Písečná bouře

            Tato mohutná obouruční šavle je typickou ukázkou přenesení kousku jihu na sever kde se žádné písečné bouře nevyskytují.

Zpívající hůl

            Při jakémkoliv pohybu tato zbraň vydává zvuk asi jako melozína tak pronikavý že by i slepí věděl přesně kde tato zbraň je.

Brnění

Plášť kouzelníka Narnuse

            Tento magický plášť chránil svého majitele před útoky stejně dobře jako mnohá brnění a velmi závažně podporoval i jeho magické schopnosti.

Pavoučí štít

            Byl vyroben v elfých kovárnách v dobách kdy elfové bojovali s mohutnými pavouky a nejen dobře chrání proti jejich útokům, ale i proti jejich jedu.

Elfí kůže

            Prokleté brnění kteří Nerullovi kněží udělali z kůže elfých zajatců má jeho nositele svést na cestu k Nerullovi, ale jinak je to jedno z nejlepších lehkých brnění celého světa.

Brnění sedmi hvězd

            Jedná se o dokonalou elfí práci z počátku věků do niž elfové vložily všechen svůj um. V boji je to neocenitelný pomocník a má-li ji na sobě elf tak to platí dvojnásob.

Hieronimova rytířská zbroj

            Je to jedinečný sbírkový kousek s dokonalými vlastnostmi zvláště vhodnými pro Paladiny a Kleriky. V této zbroji je částečně uchována síla samotného Hieronima.

Stínový štít

            Tento lehký takřka neviditelný štít je výborným doplňkem k zesílení obrany, zvláště bojuje-li se v šeru či tmě s nepřítelem který na toto prostředí není zvyklí.

Talausova magická kutna

            Tato magická kápě slouží hlavně k posílení monkovských dovedností. Obyčejnému smrtelníkovi není příliš k užitku.

Baziliščí brnění

            Toto odporně vypadající kožené brnění je skvělé zvláště proti baziliškům

Gernovo brnění

            Tuto rytířskou zbroj si pro sebe vyrobil sám velký kouzelník Gernus

Brnění kouzelného rytíře

            Toto brnění ocení každy kouzelník, ne že by zlepčovalo magické schopnosti, ale umožňuje kouzelníkovi kouzlit i v těžké zbroji.

Kožené brnění +2M, no spell fumbl,  + Iluze vypadá jako jakékoliv brnění protivník will 20 získáváš i vbonus k Ac jako by jsi měl daný tip brnění na sobě, nikdy ale nekryje hlavu

Ostatní

Prsten světla

            Zářící prsten který ti dává možnost pomocí slunečního světla oslabovat noční tvory se hodí zvláště na nemrtvé a jim podobné stvůry.

Koruna prokletých

            Tento mocný artefakt brání jeho nositele před účinky různých prokletí a navíc mu dává velmi silné magické schopnosti.

Gernovi pouta

            Je to jednoduchý náramek který ti zabraňuje používat přemisťovací kouzla, ale tato nevýhoda je zaplacena silnými obranými účinky tohoto náramku.

Talausovi magické rukavice

            Tyto rukavice výrazně ovlivňují boj beze zbraně.

Koruna pravdivosti

            Tento artefakt dával starým králům možnost odhalit jakoukoliv nepravdu ve svém okolí.

Prsten ducha

            Tento proklety předmět dává jedinečnou příležitost se pomstít tomu kdo vás zabije.

Prsten znehybnění

            Tento prokletý prsten raději darujte svým nepřátelům, neboť ve chvíli útoku znehybní svého nositele

Velká mágova hůl

            Dovoluje kouzelníkovi kouzlit mnohem lépe než kdy dříve, každé takto seslané kouzlo je ale draze vykoupeno

Valsavis

            Tento magický náramek mohou využít jen panny

Prsten nezranitelnosti

            Tento maličký prsten dokáže pro každého schopnějšího dobrodruha velké věci

Artefakty

Rubín života

            Vlastnost tohoto velkého červeného kamene můžeš použít jen jednou za rok ale umí spoustu věcí. Je jich pouze 12 na světě.

Velký kus surového rubínu umí rezurekci, 1k4 1-3 +1 4 +2 jedna vlastnost na porad dle tvého výběru, ovládat nemrtvé, prolomit jakoukoliv magickou barieru, zabije jednu potvoru bez možnosti obrany, zvedne o +1 všechny save roll na pořád, +2 base attack na pořád, +1 kouzlo tvého vybraného Lvl na pořád, možnost ze sebe na 1 den udělat nemrtvého, pokud se jich použije 5 naráz tak všechny vlastnosti +2, kouzla +1 každý Lvl, 15+Lvl MR, +2 AC, + 5 hit za Lvl na pořád.

 

Smaragd mistrů magie

            Tento klenot je nejdokonalejší věcí na světě kterou může kouzelník získat

Boccobovo srdce

            Tento modry kámen ve tvaru srdce ničí magické věci a jejich bonus převádí na majitele. Tento bonus je za určitých okolností trvalý.

Hextorův prsten moci

            Tento masivní zlatý prsten s velkým černým onyxem byl ukut samotným bohem, aby přiměl všechen lid ho poslouchat

Meč pána noci

            Tento meč byl sice vyroben člověkem, kouzelníkem Gernem, ale při jeho výrobě mu snad pomáhali všichni temní bohové. Tento meč byl i na Gerna natolik magický, že jej nikdy nepoužil a pouze jej ukryl na neznámém místě.

Měsíční kruh

            Tato divná zbraň ve tvaru půlměsíce reaguje na majitelovo přání, ale útočí sama

Minotauří meč

            Tento nádherný meč reaguje na různé příkazy tak že může svítit či další věci. Bohužel nikdo nemá přesný seznam příkazů které na meč fungují a jejich majitelé si je přísně střeží.

Long sword +3M jakoby udělaný z jednoho kusu. Příkazy: Světlo, Zhasni, Do boje (přiletí do ruky), Mír (vrátí se do pochvy), Oheň (2k20 zranění ohně), Led (1k20 + slow For 20), Blesky ( 2k20 lightning damage),      (true strike a +20 k damage na jeden útok),                (koho zraníš na toho sešleš Heal),      (zruší všechny dlouho trvající efekty), Zmiz (neviditelnost na toho koho zasáhneš), Chraň (dá ti +4 dodge bonus proti jednomu protivníkovi), Posil mě (+4 všechny vlastnosti na jednu hodinu), Žába (pokud se někoho dotkneš a vyslovíš jméno potvory daný tvor se promění jako po kouzle polymorph other For 20),          (nemůžeš dát smrtelný zásah),        (time stop),       (meč se na jedno kolo může zaříznout i do kamene), Štít (zakouzlí na tebe stone skin, bez komponent),             (zakouzlí na tebe protection from fire, další elementy stejně), Zhoř (vše okolo zaplaví dvojnásobný fireball, ty jsi ale imuní vůči ohni), Vzbuď se (Resurektion), Otrav (jed paralýza For 20 na 1k4 hodin)      (zruší účinek jednoho všech efektů na daném cíli, paralýza proměnění). Kdykoliv, max desetkrát denně, jednou denně, jednou týdně.

Gernův Dračí rytíř

Štít víry

            Tento nádherný štít je vyroben z vysoce magického materiálu a navíc má kolem sebe magickou auru která jeho obrané vlastnosti ještě zvětšuje

Meč deseti rukou

            Při útoku tímto mečem to vypadá, jako by na tebe útočilo deset dalších lidí stojících na stejném místě

Brnění nezranitelnosti

            V tomto brnění je každý rytíř prakticky nezranitelný

Boty rychlosti

            Jsou nepostradatelnou věci všech dobrodruhu

Opasek síly

            Tento široký opasek zdobený draky dává svému majiteli nadlidskou sílu

Přilba pravdivého vidění

            Nádherná zlatá přilba dává obranu proti veškeré šalbě a mámení

Prsten času

            Nádherný zlatý prsten, pomocí kterého jsi schopen ovládat čas

Nový svět
 • Nová říše
 • Wroclavův svět

 • Kroniky
 • První díl
 • Vyrovnávací
 • Druhý díl
 • Třetí díl

 • Postavičky
 • Alienor
 • Dealgan
 • Deng
 • Drum
 • Jan
 • Korin
 • Ugh

 • Pravidla
 • Nad 20 Lvl
 • Bestie
 • Hrad dobrodruhů

 • Ostatní
 • Zkušenosti
 • Hlášky z her
 • Nerozluštěné šifry
 • Fotky
 • Mapy
 • Drumova říše

 • Věci
 • Cetky
 • Vecnův poklad

 • Zpět
 • Rolemaster
 • Můj systém
 • Nový svět
 • Scénáře
 • Povídky
 • Uvahy
 • Kniha návštěv